Ercan Kesal Kimdir Kaç Yaşında ?

Ercan Kesal; 1959 senesinde Nevşehir kentinde dünyaya gelmiş profesyonel senaryo yazarı , sinema oyuncusu ve pratisyen hekimdir.

 

Eğitim hayatı bir hayli başarı dolu geçen Ercan Kesal;Ege Üniversitesinde Tıp Fakültesini bitirmiştir. Daha sonrasında çeşitli ilçe ve köylerde devlete bağlı hastanelerde hekim olarak çalışmıştır. Belli bir dönem burada iş yaptıktan sonra özel sektörde çalışmaya teşebbüs etmiş ve bir miktar zaman da bu şekilde çalışmıştır. Mesleğini bir hayli başarı ile icra eden başarılı oyuncu; üniversite yıllarında içinde kalan oyunculuk mesleğine bir adım atmış ve ‘’Uzak’’ filminde rol almıştır. Sonrasında Nuri bilge Ceylan ile birlikte bir senaryo yazmıştır. Yazdığı başarılı senaryolar ve profesyonel oyunculuğu ile bir çok kere en iyi erkek oyuncu ve en iyi senaryo yazarı ödülüne sahip olmuştur.

 

Başarılı oyuncu, Ercan Kesal; kendisi gibi oyuncu ve bir çok kere beraber rol aldığı Nazan Kesal ile evli ve kendisi gibi başarılı işlere imza atmak isteyen bir erkek çocuk babasıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir