Komedyen Ali Biçim Kimdir Kaç yaşında ?

“Ali Biçim” 17 Nisan 1987 tarihinde Kocaeli’ de dünyaya gelmiştir. 2001 yılına kadar Kocaeli’ nde yaşamını sürdüren komedyen-oyuncu daha sonra İstanbul’ a yerleşmiş, lise öğrenimini burada görmüştür.  Liseyi tamamladıktan sonra, 2011 yılında İstanbul Beykent Üniversitesi, Oyunculuk Bölümünü burslu okuyarak mezun olmuştur.

 

2011 yılında “Just Pide” adlı parçaya klip çeken “Ali Biçim” büyük ilgi toplamış ve popüler olmayı başarmıştır. Ünlü komedyen Okan Bayülgen’ in de dikkatini çeken komedyen-oyuncu 2011 yılında Bayülgen’ in ekibine dahil olmuştur. Medya Kralı ve Disko Kralı programları için skeçler yazmıştır.

 

2013 yılında 80 li 90 lı yıllara ait hit parçalar için Türkçe sözler yazan “Ali Biçim” bu parçaları kimi zaman eğlenceli kimi zaman düşündürücü şekilde sunmuştur. Ve büyük beğeniler toplamıştır. Bir dönem bir televizyon kanalında yayınlanan “Babam Sınıfta Kaldı” adlı dizide Yazgan karakterini oynamıştır. Teyze Kalk, Hayallerinizi Ertelemeyin, Karun Holçak gibi çalışmaları da bulunan oyuncunun, Yalan Dünya dizisinin başarılı oyuncusu Gupse Özay ile uzun zamandır bir birlikteliği bulunmaktadır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.