Öykü Gürman Kimdir Kaç Yaşında Sevgilisi Kim ?

4 Ağustos 1982 yılında İstanbul’da dünyaya gelen şarkıcı Öykü Gürman, Pera Güzel Sanatlar Lisesi mezunudur. 2001 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarını kazanmıştır. Müzik eğitimine keman ve şan dersleri alarak devam eden Gürman, ikiz kardeşi Berk Gürman’la birlikte Akdeniz ve Arap müziğni harmanlayarak yaptıkları müzikle dikkat çekmişlerdir. Öykü Gürman, kardeşiyle birlikte seslendirdikleri Evlerinin Önü Boyalı Direk isimli şarkıyı video paylaşım sitesi YouTube’a yükledikten sonra videonun 2008 yılının mayıs ayı itibariyle 10 milyon 800 bin kez izlenmesinin ardından dikkatleri üzerine çekmiştir.

 

İzlenme rekorları kıran albümün ardından gelen tekliflerle ilk albümü Kısmet’i çıkaran Öykü Gürman, kardeşi Berk’in imzasını taşıyan şarkılarının yanı sıra Flamenko tarzda harmanladığı türkülerle de beğeni toplamıştır. Gürman albümün getirdiği başarının ardından kardeşi Berk’le TRT ekranlarından yayınlanan “Boyalı Direk” isimli müzik ve sohbet programının da sunuculuğunu üstlenmiştir.

 

Öykü Gürman, dizi oyuncusu Emre Karayel’le olan birlikteliğiyle medyada sık sık yer almıştır. İkili ayrıldıktan sonra Gürman, ünlü şarkıcı Yavuz Bingöl’le yeni bir ilişkiye yelken açmıştır. İkilinin birliktelikleri evlilik yolunda ilerlemektedir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir