Eda Taşpınar Kimdir ?

1 Ekim 1980 İstanbul doğumlu olan sosyetik güzel Eda Taşpınar’ın çocukluğu Moda Deniz Kulübü’nde geçmiştir. Ailesi ile birlikte ABD Miami’ye yerleşmiş, iki yıl kadar burada okumuş ve Türkiye’ye döndükten sonra eğitimini Robert Koleji’nde tamamlamıştır.

 

Londra’da ünlü okullarda moda eğitimi alan Eda Taşpınar; Türkiye’nin ilk ve tek Türk heykelcisi ünlü heykeltıraş Kenan Yontunç’un torunudur.

 

Armani, Westwood, Stella Mccartney gibi ünlü firmalarda staj yapmış, tanınmış moda editörlerine asistanlık yapmıştır. Moda eğitimini tamamladıktan sonra ayakkabı ve çanta tasarlamaya başlamıştır. 2013 yılında kendi adını taşıyan mayo ve bikini koleksiyonu ile büyük beğeni toplamıştır. Yurt dışından aldığı özel siparişlerle tasarımlarını tüm dünyaya duyurmuştur. Tasarımcılığın yanı sıra moda fotoğrafçılığıyla da ilgilenmiş olan Eda Taşpınar; Türkiye’de pek çok önemli markaya özel aksesuar ve giyim koleksiyonları hazırlamıştır.

 

2010 yılında SHOW TV ekranlarında yayınlanan ‘’ Yok Böyle Dans’’ isimli yarışma programında Azra Akın, Burcu Esmersoy, Güneri Civaoğlu gibi önemli isimlerle birlikte yarışmacı olmuştur.

 

2011 yılında iş adamı Nurettin Hasman’dan ayrıldıktan sonra, Milli sörfçü Bora Kozanoğlu ile aşk yaşamaya başlamıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir