Ahu Yağtu Kimdir?

11 Temmuz 1978 tarihinde İzmir’de dünyaya gelen Ahu Yağtu, Karşıyaka’da ve parçalanmış bir ailede büyüdü. Anne ve babası yollarını ayırma kararı verdiği dönemde küçük bir çocuk olan Ahu Yağtu’nun çocukluk hayali bir balerin olmaktı.

Genç bir kızken ise model olma kararı alan Ahu Yağtu, boyunun öngörülenden uzun olması nedeniyle konservatuara kabul edilmedi. Fakat model olma kararından vazgeçmeyen Yağtu, bu uğurda memleketi İzmir’den İstanbul’a taşındı. İstanbul’da bir dönem modellik yaptıktan ve podyumların aranan isimlerinden biri olmayı başardıktan sonra, oyunculuğa yönelen Ahu Yağtu, “90-60-90”, “Kampüsistan” ve “Kavak Yelleri” gibi gençlik dizilerinde yer almanın yanı sıra bir ara ekranlarda fırtınalar gibi esen ve çok tartışılan “Biri Bizi Gözetliyor” adlı yarışmanın da sunuculuğunu üstlenmiştir.
2011 yılında ATV ekranlarında gösterilen “Aşk ve Ceza” adlı dizide boy gösteren Ahu Yağtu, modellik ve oyunculuğun yanı sıra, stil danışmanı ve moda editörü kimliği ile de tanınmaktadır. “Her giysi ikinci şansı hak eder” sloganıyla yola çıkarak “Second Chance” adını verdiği bir butik mağaza açmıştır. 2014 yılında Paramparça adlı dizide rol almıştır.
İlk evliliğini 2000 yılında kendinden yaşça büyük bir avukatla yapan Ahu Yağtu’nun bu evliliği 2005 yılında sona erdi ve 10 Mart 2012’de ünlü komedyen Cem Yılmaz ile hayatını birleştirdi. Ahu Yağtu ve Cem Yılmaz çiftinin 2 Ağustos 2012 tarihinde Kemal adını verdikleri bir oğulları oldu. Çift 2013 yılında boşandı.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir