Ali Bayramoğlu Kimdir ?

Ali Bayramoğlu kimdir? Denince akla Ali Bayramoğlu’nun köşe yazıları gelmektedir. Yeni yüzyıl gazetesi, star gazetesi, yeni binyıl gazetesi ve sabah gazetesi gibi önemli gazetelerde köşe yazarlığı yaptıktan sonra son olarak yeni şafak gazetesine geçti ve halen yeni şafak gazetesinde köşe yazarlığı yapmaktadır. Yazdıkları ile gündeme farklı bir bakış açısı getirmektedir.

 

Türkiye’nin adından sıkça bahsettiren köşe yazarlarından bahsettiren Ali Bayramoğlu kimdir? Nerelidir? Bu güne dek neler yapmıştır? Ali Bayramoğlu 1976 yılında Çanakkale’nin Gelibolu yarımadasında dünyaya gelmiştir. İki erkek kardeşi vardır. Babasının tayini dolayısı ile Ali Bayramoğlu 5 yaşında iken İskenderun’a taşınmışlardır. Liseden mezun olana kadar eğitim hayatını İskenderun’da geçiren Bayramoğlu üniversite eğitimi için Fransa’da bulunan Grenoble Siyasal Bilimler Enstitüsünü tercih etti.

 

Lisans eğitimini Fransa’da tamamlayan Ali Bayramoğlu Kimdir? Merakı buradan sonra başlamıştır diyebiliriz aslında. Bayramoğlu eğitim hayatına yüksek lisans ve doktorasını yaptıktan sonra bir süre öğretim üyeliği yaptıktan sonra köşe yazarlığına başlaması ile son verdi. En önemli eserleri arasında ise 28 Şubat- bir müdahalenin güncesi ve Türkiye’de İslami Hareket Sosyolojik bir bakış bulunmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir