Marcelo Bielsa Kimdir Kaç Yaşında Kariyeri ?

Arjantinli eski futbolcu ve teknik direktör marcelo bielsa, 1955 doğumludur. Futbolculuk hayatında defans oyuncusu olarak uzun yıllar forma giymiştir. 59 yaşında olan başarılı teknik adam, ligue 1 ekiplerinden Olympique de Marseille’nin başında görev yapmaktadır.

 

Marcelo bielsa, 4 yıl teknik direktörlük yaptığı Arjantin milli takımında 2004 yılında önemli başarılara imza atmıştır. 2004 olimpiyat oyunlarında Arjantin ile altın madalya almıştır. Ayrıca aynı sene içerisinde Amerika’da düzenlenen copa Amerika’da final turunda Brezilya’ya yenilerek 2. Olmuştur. Turnuvanın sona ermesinin ardından başarılı futbol adamı, kariyerine 3 yıllık bir ara vermiştir.2007 yılında tekrar teknik direktörlük yapmaya karar veren elso, başına getirildiği Şili milli takımının 2010 dünya kupası eleme Grubu’nu 2. Olarak bitirerek güney Afrika vizesi almasını sağlamıştır.

 

Pek çok futbolseverin farklı yöntemleri, sistem ve oyun anlayışı ile tanıdığı ve ne olursa olsun sonuna kadar çılgınca mücadele eden bir takıma sahip olması ile tanıdığını ve beğendiği marcelo bielsa, adeta futbolcularının posasını çıkartacak derecede isteklerde bulunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir