Deniz Seki Kaç Yaşında? Hayatı?

Pop müzik sanatçısı Deniz Seki, 1 Temmuz 1970 tarihinde İstanbul’da doğdu. Maçka Süheyla Artem’de ilkokulu,ortaokul ve lise eğitimini de Çamlıca Kız Lisesinde yatılı olarak okudu. Daha sonra TRT İstanbul televizyonunda sunuculuk sınavlarına girerek sunucu olmaya karar verdi. Müzik hayatına başlaması, 1993 yılında Melih Kibar ile tanışmasıyla başladı.

Melih Kibar ile tanıştıktan sonra reklam filmlerini seslendirmeye başladı. Daha sonra, Emel Müftüoğlu, Kenan Doğulu, Yaşar, Zuhal Olcay, Ferda Anıl Yarkın ve Ege gibi sanatçılara vokalistlik yaptı.

1995 yılında Pop Show 95 adlı şarkı yarışmasına kendi yazdığı şarkı sözüyle katıldı ve yarışmadan birincilikle ayrıldı. Uzun çalışmalar sonucunda 1997 yılında “Hiç Kimse Değilim” ismini verdiği ilk albümünü çıkardı.

Söz ve müziklerinin çoğunun kendisine ait olduğu “Anlattım” adlı 2. albümünü 25 Aralık 1999 tarihinde çıkararak başarısını bir kez daha perçinlemiş oldu.

“Şeffaf”  isimli 3. albümünü de Ocak 2002  tarihinde çıkardı ve bu albümdeki “Unutursun” ve “Yakamoz” isimli şarkılarına klip çekildi.

“Aşkların En Güzeli” adlı 4. albümü de Eylül 2003 tarihinde müzik market raflarındaki yerini aldı. Bu albümü ile 70’li yılların Türkçe pop müziğinin asla kaybolmayacağını ve kaybolmaması gerektiğini anlatmaya çalıştı.

Bir dönem, o zamanlar evli olan klarnetçi Hüsnü Şenlendirici ile fırtınalı bir aşk yaşayan Deniz Seki’nin bu ilişkisi, Deniz Seki’nin uyuşturucu yüzünden cezaevine girmesi sebebiyle sona erdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.