Cem Yılmaz Kimdir? Hayatı?

23 Nisan 1973 doğumlu Cem Yılmaz, İstanbul’da dünyaya geldi. Yılmaz, ilk öğretimini Mehmet Akif İlköğretim Okulu’nda bitirdi. Daha sonra orta öğretimini Bahçelievler Kazım Karabekir Ortaokulu’nda tamamlayıp, liseyi Etiler Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi’nde okumuştur. Boğaziçi Üniversitesi’nin Turizm ve Otel Yönetimi bölümünden mezun olmuştur.

Yılmaz’ın karikatüre olan ilgisi ve yeteneğinden dolayı üniversite zamanında “Leman” adındaki mizahi tarzdaki dergide görev aldı. Dergide çalıştığı yıllarda, ilk gösterisini Leman Kültür Merkezi’nde yaptı. Daha sonra Beşiktaş Kültür Merkezi’nde sahne aldı ve burada sergilediği gösteriler sayesinde ismini yaymayı başardı ve bu zamana kadar toplam 4000’den fazla kere sahnede görev aldı.

1998 yılında “Her Şey Çok Güzel Olacak” adındaki filme beyaz perde sektörüne girdi. Yaptığı filmler arasında Türk Sineması’nda en çok beğenilen filmlerden olan “G.O.R.A.”, “Yahşi Batı” ve “Hokkabaz” gibi filmlerin de içinde bulunduğu on filmde oynadı ve üç filmde de seslendirme sanatçısı olarak görev aldı.

Yılmaz, sinema sektöründeki çalışmalarıyla birlikte sahneye çıkmaya devam etti; hepsi kapalı gişe olarak oynayan dört ayrı “Stand Up” gösterileri gerçekleştirdi, Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası ile birlikte oluşturduğu özel konserler kapsamında iki kere orkestra şefliği yaptı.

Kariyeri süresince birçok markanın reklamlarında oynamıştır. Karikatürlerinin bulunduğu bir kitap ve bununla birlikte filmlerinin senaryolarının kitap olarak oluşturulmuş halleri de birçok okurun ilgisini çekmiştir.

2012 yılında Ahu Yağtu ile hayatını birleştirmiştir. Bu birliktelikten Kemal adını verdiği bir erkek çocuk babası olmuştur. 2013 yılında Ahu Yağtu’dan boşanmıştır.

Yorum

Yorum Yapın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir