Ergin Ataman Kimdir Başarıları Hayatı ?

Ergin Ataman ,  7 Ocak  1966 tarihinde doğmuş bir çok  basketbol takımında  ve  türk milli basketbol takımını çalıştıran antrenördür. İtalyan lisesinde  ilk eğitimini tamamladıktan sonra İstanbul üniversitesinde işletme bölümü mezunu oldu.  İlk basketbol kariyeri  1978 yılında   Eczacı başı  ve Yeşilyurt takımlarında oyuncu olarak gerçekleşti.

 

Bu takımlarda uzun bir zaman oynadıktan sonra , şuanki mesleği olan antrenörlüğü de yine   oyuncusu olduğu  Eczacıbaşı takımının alt yapısında yapmaya başladı. Kısa sürede yeteneği fark edilen Ergin Ataman ,  daha  ünlü takımlara  antrenörlük yaparak  şampiyonluklar kazandırdı. Son olarak Galatasaray Liv Hospital takımında  ve  Türk milli takımında antrenörlük yapmaktadır.

 

Bir çok  ilgili kuruluş tarafından Avrupa dahilinde en iyi basketbol teknik direktörü olduğu belirtilen Ergin Ataman ,  şuan yönettiği  Galatasaray Liv Hospital takımını Avrupada ilk dörde  koyacaklarını hedeflediklerini belirtti. Kendi  mesleki hayatı için  basketbol atrenörlüğü için her kademede  bu görevi 25 yıldır yaptığını belirtmiş ve Türk milli  basketbol takımının antrenörlüğünün gurur verici olduğunu dile getirmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.