Erhan Çelik Kimdir ?

1977 Ankara Polatlı doğumlu televizyon haber spikeri Erhan çelik, üniversiteyi işletme bölümü mezunu olarak bitirmiştir. Haber spikeri kariyerine Polatlı’da kurulan yerel bir televizyonda haber sunarak başlayan çelik, 1996 yılında TGRT Ankara haber bürosunda polis-adliye ve gece muhabiri olarak göreve başladı. Sonrasında ise reha Muhtar’ın ekibinde Ankara haber bürosunda çalıştı. Ancak Ankara Kocatepe’de meydana gelen bir eylemin haberini yaptıktan sonra bu haber sebebiyle işinden kovuldu. Ancak yetenekli haberci, işten çıkmışken iş aramak yerine askerliğini bitirmeyi tercih etti.

 

2000 yılında kanal 7 televizyonuna geçen başarılı haber spikeri Erhan Çelik, “bu kadar olur” ve “iskele sancak” gibi programların yanı sıra Ahmet Hakan’ın yerine ana haber bültenini sunmaya başladı.

 

Kanal 7 ve TGRT televizyonlarındaki kariyerinin ardından Erhan çelik, Nisan 2013’te haber Türk’te çalışmaya başladı. Eski spiker Jülide Gülizar’dan spikerlik derslerini aldı. Show TV’de basın kulübü programını ve ana haberi sundu. 2014 Ocak ayından itibaren Haber Türk genel yayın yönetmenliği görevini üstlenen çelik, Show TV’deki görevini de yürütmeye devam etmektedir.

 

Yorum

Yorum Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.