Erkan Zengin Kimdir Kaç Yaşında ?

Erkan Zengin 5 Ağustos 1985 tarihinde Konya Kulu da doğmuştur. Futbola 9 yaşında iken İsviçre’nin Hammarby IF kulübünün alt yapısında başlamıştır. 19 yaşında bu kulübün A takımına yükseldi. Böylece Profesyonel futbol Kariyeri de başlamış oldu. Erkan zengin ilk maçını 2004 yılında Malmö FF karşılaşmasıyla çıkmıştır.

 

Bu dönemlerde Türkiye’den de teklifler gelmeye başladı. Özellikle Beşiktaş ısrarla Erkan Zengini transfer etmek istedi. Bu kulübün yoğun ısrarları sonucu her iki takım 2009 yılının Ocak ayında anlaştı. Erkan Zengin Beşiktaş formasıyla ilk maçına 28 Ocak 2009 tarihinde Antalyaspor ile oynanan Türkiye kupasında çıktı. Süper toto süper lig de ise ilk olarak Trabzonspor karşılaşmasıyla forma giydi.

 

Erkan Zengin 2010 senesinde Eskişehirspor kulübüne kiralık olarak gitti. Vestel Manisaspor karşısında ilk defa Eskişehir formasını terletti. Eskişehirsporda birlikte çalıştığı Rıza Çalımbay ve Bülent Uygun tarafından sürekli ilk 11 de şans buldu. Erkan zengin İsviçre’nin Ümit milli takımında forma giydi. Ancak A milli takımı konusunda kararsız olan Başarılı futbolcu tercihini Türkiye’den yana kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir