Esra Dermancıoğlu Kimdir? Kaç Yaşında ?

Esra Dermancıoğlu, 7 Aralık 1968 tarihinde İstanbul’ da doğmuştur. 13 yaşında lisanslı yüzücülük yapmıştır ve Türkiye 1. Lik ödülünü almıştır. Pierre Loti Lisesinden sonra İsviçre Frankling College’ de Sanat Tarihi eğitimi görmüştür. Oyunculuk ve ses eğitimi alan Dermancıoğlu, “Avrupa Yakası” adlı televizyon dizisiyle, konuk oyuncu olarak ekranlara merhaba demiştir.

 

Gaye sökmen ajansına bağlı olarak çalışmaktadır. Gülse Birsel doğum günü partisinde teklif götürünce Avrupa yakasında oynamayı kabul etmiştir. Bu tesadüf ile televizyon dünyasına giriş yapmıştır.

 

Döneminin en çok izlenen programlarından biri olan “Fatmagül’ ün Suçu Ne?” adlı televizyon dizisinde rol alan Esra Dermancıoğlu, şüphesiz ününü bu diziyle yakalamıştır. Dizide canlandırdığı “Mukaddes Yenge” karakteriyle oyunculuğu izleyenler tarafından çok beğenilmiştir. Dizinin ardından Küçük Hesaplar, Doksanlar dizilerinde, son olarak da Kadın İşi: Banka Soygunu sinema filminde rol almıştır.

 

Eşi, Esra Dermancıoğlu’ nun oyuncu olmasını istememiştir. Bu durum evliliklerinin bitmesine tam olarak neden olmasa da etkisi olmuştur. Bir zaman sonra fikir ayrılığı yaşayan çift 2010 yılında boşanmıştır. Dermancıoğlu’ nun bu evliliğinden 2000 yılı doğumlu Refia adında bir kızı vardır. Oyuncu dönem dönem gece gezmeleriyle magazin haberlerinde yer almaktadır.

 

Esra Dermancıoğlu küçüklüğünden beri hep oyuncu olmak istemiş ve karşısına fırsat çıkınca da bunu değerlendirmiştir. Ama bu durum yakın çevresi tarafından hoş karşılanmamıştır. Televizyon dünyasına geç girmesinden dolayı yaşı bakımından eleştiriler almıştır. Ama bildiğinden şaşmamış istediği yolda yürümeye devam etmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir