Fahriye Evcen Kimdir? Kaç Yaşında? Biyografisi ?

Yaprak Dökümü dizişindeki Necla rolüyle sevip tanıdığımız güzel oyuncu Fahriye Evcen;

4 Haziran 1986 Almanya doğumludur. Almanya’da Sosyoloji Bölümü’nde okurken Türkiye’den aldığı dizi teklifleri üzerinde okulunu dondurup İstanbul’a taşınmıştır. Türk sinema ve dizi oyuncusu olan Evcen, yedi yaşında iken Alman Neo-Naziler Solingen şehrinde Türklerin yaşadığı evleri yakmaya başlaması üzerine zor günler geçirdi. İlk dizi deneyimini Halil Ergün, Bennu Yıldırımlar, Gökçe Bahadır gibi önemli oyuncularla birlikte rol aldığı KANALD ekranlarında yayınlanan Yaprak Dökümü dizisiyle yaşayan Fahriye Evcen’in ilk sinema tecrübesi ise 2008 yapımı Cennet adlı film olmuştur. Aynı sene Aşk Tutulması filminde yakışıklı oyuncu Tolgahan Sayışman ile birlikte başrolü paylaşmıştır.

Oynadığı dizi ve filmlerle birlikte adından söz ettiren Fahriye Evcen aynı dönemde Almanya’daki eğitimini tamamlayarak, Boğaziçi Üniversitesi Tarih Bölümü’nden mezun olmuştur.

Son olarak Evim Sensin filminde Leyla karakteri ile karşımıza çıkan Fahriye Evcen filmin senaristi başarılı şarkıcı ve oyuncu Özcan Deniz ile yaşadığı aşkla uzun süre gündemden düşmemiştir. Veda filminde de rol alan güzel oyuncu Fahriye Evcen şimdilerde KANALD ekranlarında yayınlanan Çalıkuşu dizisinin Feride’si olarak sevenleriyle buluşmaktadır.

Fahriye Evcen, şarkıcı Özcan Deniz’le yaşadığı ilişkiyle de magazin basınında sık sık yer aldı. İkili ilişkilerini noktalasa da yönetmenliğini Özcan Deniz’in yaptığı Evim Sensin isimli dizide başrolde yer aldı. 2008 yılında Aşk Tutulması isimli dizide Pınar karakterini canlandıran Evcen Tolgahan Sayışman’la beğenilen bir performans sergiledi. Fahriye Evcen Almanya’daki üniversite eğitimini tamamladıktan sonra Boğaziçi Üniversitesi’nde tarih bölümünden mezun oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.