Yılmaz Erdoğan Kimdir Biyografisi Kaç Yaşında ?

Türkiye’nin ünlü komedyenleri arasında yer alan Yılmaz Erdoğan, 1968 Hakkâri doğumludur. 46 yaşında olan senarist ve tiyatro sanatçısı, Hakkâri doğumlu olmasına rağmen çocukluğunu Ankara Aydınlık evler ’de geçirdi. Deniz Erdoğan ve Mustafa Erdoğan ile kardeş olan ünlü komedyen, ilk ve orta öğrenimini Ankara’da yaptıktan sonra 1987 yılında İstanbul teknik üniversitesini kazanmasına rağmen lisans öğrenimini yarıda keserek tercihini akademik eğitim yerine tiyatro sahnelerinden yana kullandı.

 

Yıllarca Çeşitli önemli tiyatro oyunlarının senaristliğini yapan Yılmaz Erdoğan, 1994 yılında Necati Akpınar ile birlikte “Beşiktaş kültür merkezi” oyuncularını kurdu. Yazdığı beğeni toplayan oyunlarını BKM’de de seyircilerinin beğenisine sundu.

 

Yılmaz Erdoğan, “vizontele” filmiyle ilk adımını attığı sinema sahnesinde de büyük başarılara imza attı. 2013 yılında son filmi “Kelebeğin rüyası” filmi iyi bir gişe kazancı sağladı. Oyun ve sinema filmlerinin yanı sıra pek çok şiir kitabı bulunan sanatçı 2006 yılı ağustos ayında Belçim Bilgin’le dünya evine girdi. İlk evliliğinden de bir kızı bulunan Erdoğan’ın mutlu bir evliliği var. Ayrıca Muhsin Kızılkaya tarafından yaşam öyküsü “yılmaz” ismiyle kitaplaştırıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.