Pınar Altuğ Kimdir Biyografisi Kaç Yaşında ?

Pınar Altuğ Atacan 2 Eylül 1973 yılında İstanbul da doğdu. İlk öğretimi Türkiye de okuyan Pınar Altuğ Liseyi Fransa da Saint Benoît adlı okulda okudu. Lise yıllarında Mankenliğe ilgi duymaya başladı. Üniversite hayatına da İstanbul da devam eden Pınar Altuğ Siyasal Bilgiler Fakültesinde İşletme bölümü okudu. Ancak bu bölümü yarıda bıraktı. Pınar Altuğ sunuculuk, manken ve oyunculuk yapmaktadır.

 

Pınar Altuğ’un televizyon hayatına ise ilk olarak 1995 senesinde başladı. 1998 senesine kadar çeşitli programlarda sunuculuk ve oyunculuk ile uğraştı. 1999 senesinde çıkardığı Pınar’ın Yemek Zevki adlı programı büyük ilgi gördü. Ardından 2002 yılında Çocuklar Duymasında adlı dizide Tamer Karadağlı ile başrol olarak oynadı. Pek çok dizide rol alan Pınar Altuğ Atacan Çocuklar Duymasın adlı dizi ile parladı.

 

Uzun zamandır aşk yaşadığı Umut Elçioğlu ile 2000 yılında nikah masasına oturdu. Ancak bu evlilik uzun süre sürmedi. Şiddetli geçimsizlik sebebiyle çift 2003 yılında boşandı. Pınar Altuğ 2008 yılında Yağmur Atacan ile evlendi.

3 Yorum

Yorum Yapın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir