Fatih Akın Kimdir Sevgilisi Kim Kaç Yaşında ?

Fatih Akın 25 Ağustos 1973 tarihinde Almanya’nın Hamburg kentinde doğdu. Babası Aslen Karadeniz Sürmenelidir. Karadenizde işlerin kötü gitmesi ailesi ile birlikte Almanya’ya göç etmiştir. Fatih Akın Yönetmenlik, senaristlik ve yapımcılık yapmaktadır. 1994 senesinde Hamburg Devlet Güzel Sanatlar Akademisinde Görsel İletişim Bölümünü okumaya karar verdi. Buradan 2000 senesinde mezun oldu.

 

Fatih Akın bir yandan eğitimine devam ederken bir yandan da bazı film firmalari ile çalıştı. 1995 senesinde Sensin – Du bist es! Adlı kısa filmi yönetti. Bu film Hamburg da büyük ilgi gördü ve Uluslararası Kısa Film Festivali’nde ödül aldı. Ancak Fatih Akın büyük çıkışı ‘Getürkt adlı film de yaptı. Bunun ardından başarılı yönetmen pek çok film daha çevirdi.

 

Almanya’da türkleri başarıyla temsil etti. Başrollerini Moritz Bleibtreu ve Chritiane Paul gibi pek çok ünlü yılıdızın rol aldığı Im Juli (Temmuz’da) adlı filmle ilk uzun filmini yönetti. Fatih Akın Almanya da Dünyanın en iyi yönetmenlerinden biri olduğunu birçok eseriyle kanıtlamıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.