Fatma Şahin Kimdir?

20 Haziran 1966 tarihinde Mustafa ile Perihan Şahin çiftinin kızları olarak Gaziantep’te dünyaya gelen Fatma Şahin, ilkokul ve lise eğitimini de memleketinde tamamlamıştır. İstanbul Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği bölümünden mezun olan Fatma Şahin, mezun olduktan sonra çalışmaya başladığı Sanko Holding’in işletme mühendisliği ve işletme müdürü pozisyonlarında görev aldı.

2001 yılında Adalet ve Kalkınma Partisi’nin Gaziantep il teşkilatının kurucusu olarak siyasete merhaba diyen Fatma Şahin, 2002 seçimlerinde AK Parti’den aday olduğu Gaziantep milletvekilliğine seçildi. 2007 senesinde partisinin kadın kolları genel başkanlığını yürüten Şahin, Türkiye Büyük Millet Meclisince kurulan AB Uyum – Sanayi, Ticaret ve Enerji – Töre Namus Cinayetleri ve Çocuklara Karşı Şiddeti Araştırma Komisyonu gibi son derece önemli komisyonlarda görev aldı.

Fatma Şahin, Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı ve Türkiye Cumhuriyeti Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kabine listesine 6 Temmuz 2011 tarihinde girmeyi başarmış ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na atandı.

Engelliler için yürüttüğü çalışmalarla Türkiye Engelliler Vakfı tarafından ödül takdim edilen Fatma Şahin, evli ve 2 çocuk sahibidir. İyi düzeyde de İngilizce bilgisi vardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.