Feridun Düzağaç Kimdir?

10 Ekim 1968 doğumlu olan Feridun Düzağaç Adana’da doğmuştur. İlk ve ortaöğretimini Adana’da bulunan küçük bir köy okulunda bitirdi. Birkaç sene sonra, Feridun Düzağaç’ın babası, Feridun’un polis olmasını istediğinden dolayı onu Ankara Polis koleji sınavlarına girmesini sağladı. Bu imtihanları başarıyla kazanmasına rağmen, okuluna alışamaması sebebiyle bu okuldan ayrıldı. Ankara’da lise öğretimini tamamladı, bunun ardından Adana’ya geri döndü. Memleketine geri döndükten bir süre sonra Çukurova Devlet Konservatuarı’nın sınavlarına girdi ve sınavları başarıyla tamamladı. Mersin’de ilk kez, “Tını” adındaki grubun solisti olarak şarkı söyledi.

Feridun Düzağaç, 1994 yılının Ocak ayında, Sevgi Güryay adındaki bir bayanla evlendi. Evlendiği yıl, Feridun Düzağaç’ın babası Salih Mete, trafik kazası sonucu hayatını kaybetti. 2 Kasım 1999 yılında ise kızları Tuya Naz doğmuştur.

Düzağaç’ın ilk klibi olan “Beni Bırakma”, 2009 yılı Kral TV Müzik ve Video Ödülleri’nde “Yılın Klibi” ödülünü almaya hak kazanmıştır. Son albümü “Flu”yu ise 11 Mart 2013’te çıkarmıştır. Bu albüm ise birçok kişi tarafından dinlenmiş ve beğenilmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.