Ferit Şahenk Kimdir? Kaç Yaşında?

Doğum yılı 1964 olan Ferit Faik Şakenk, Garanti Bankası ve Doğuş Holding’in yönetim kurulu başkanıdır. Şahenk, Türkiye’deki en zengin kişidir. Şahenk’in serveti, sadece 2013 yılında 3,4 milyar dolardır. Şahenk, evlidir ve bir çocuğu vardır.

Boston Koleji’nden Pazarlama ve İnsan Kaynakları bölümünden 1987 yılında mezun oldu. Bundan sonra 1991 yılında ise Garanti Kıymetler Şirketi’ni kurmuştur.

Doğuş Otomotiv Grubu’nda Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı 1990- 1997 yılları arasında yapmıştır. Doğuş Holding’in başında olan Ferit Şahenk’in babası Ayhan Şahenk hayatını kaybedince, holdingin başına geçti.

Şahenk, bunlarla birlikte fanatik bir Fenerbahçeli’dir. Fenerbahçe’nin pahalı ve önemli transferlerin bir çoğunda klübe parasal destek sağlamıştır. Bunların içinde özellikle Fenerbahçe’nin 2012 yılındaki Moussa Sow transferinde klübe büyük katkılar sağlamıştır ve klüp, Şahenk’e bu katkılarından dolayı teşekkür etmiştir. Koyu bir Fenerbahçe taraftarı olmasına rağmen şu ana kadar Fenerbahçe Spor Klübü yönetiminde yer almamış ve klüp başkanlığı için aday olmamıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.