Funda Arar Boyu Kaç? Kimdir?

8 Nisan 1975 doğumlu Funda Arar’ın doğum yeri Ankara’dır. Bir kız kardeşi bulunmaktadır. İlk öğretimini Ankara’da bulunan Ahmet Vefik Paşa İlköğretim Okulu’nda bitirdi. İlkokul 3. sınıfta, solfej ve mandolin dersleri almaya başladı. Babasının işi sebebiyle, orta öğretimini Muğla’da, lise öğretimini Adapazarı’nda bitirmiştir. Üniversite öğretimini ise İstanbul Teknik Üniversitesi’nin Türk Musikisi Devlet Konservatuarı bölümünü bitirmiştir. Bu konservatuardan mezun olduktan 2 yıl sonra bir süreliğine müzik öğretmenliği yaptı. Bununla birlikte sahne çalışmalarına da devam etti.

Arar’ın ilk albümü olan “Sevgilerle”  1999 yılının Şubat ayında çıkmıştır. Son albümü “Sessiz Sinema” ise 2012 yılında çıkmıştır. Diğer albümleriyle birlikte çok sayıda ödüle layık görülmüştür.

Funda Arar ve Kıraç, 2001 yılında Sevgililer Günü’ne özel olarak Kıraç ile birlikte hazırladığı “Sevgiliye” adlı albümün ardından ikili, 2006 – 2007 yılları arasında “Gölgeler” adlı şarkı programını birlikte sunmuş ve birlikte çok sayıda şarkı seslendirmiştir.

27 Nisan 20004 tarihinde, Funda Arar ve Musevi kökene sahip olan Febyo Taşel ile hayatını birleştirmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir