Gökhan Özoğuz Kimdir Kaç Yaşında ?

Gökhan Özoğuz;  11 Ekim 1976 yılında İstanbul’da dünyaya gözlerini açmıştır. 1987 yılında ikiz kardeşi Hakan Özoğuz ile birlikte Athena adlı grubu kurmuşlardır. Gökhan Özoğuz bu grupta solistlik yapmaktadır. Athena  Türkiye’deki  Ska ve Punk müzik tarzındaki ilk gruptur. Holigan şarkıları bütün futbol takımı taraftarlarının en çok kullandığı sloganlardan biridir. Aynı zamanda A Milli Basketbol takımımız için besteledikleri “12 Dev Adam” şarkısı da basketbol takımımızın sembol şarkısıdır. Gökhan Özoğuz; Athena grubuyla beraber 2004 yılında Eurovision şarkı yarışmasında For Real adlı şarkıyla ülkemizi temsil etmiştir. Ve bu yarışmada  4. olup 195 puan alarak Türkiye Euovision tarihinde en yüksek puanı alan şarkı olmuştur.

 

Müzik kariyerinin yanı sıra “O Şimdi Asker” , “O Şimdi Mahkum” ve “Tramvay” filmlerinde de oyunculuk yapmıştır.  Acun Ilıcalı’nın yapımcılığını ve sunuculuğunu üstlendiği “O Ses Türkiye” adlı müzik yarışmasında 2013-2014 sezonunda  jürilik yapmaya başlayan Gökhan Özoğuz, sempatik tavırlarıyla kendisini daha çok sevdirmiştir. O Ses Türkiye tarihinde finale 4 yarışmacısını da çıkararak bir ilke imza atmıştır.

 

2012 yılında uzun zamandır birlikte olduğu kız arkadaşı Melis Ülken ile evlenmiştir ve çiftin 2013 yılında “Derya Ayşe” adlı bir kız çocukları olmuştur.

Yorum

Yorum Yapın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir