Gülçin Ergül Kimdir ?

Gülçin Ergül 30 Ekim 1985 tarihinde İstanbul da doğmuştur. Küçük yaşlarda Pera Güzel Sanatlar Akademisi’nde piyano eğitimi görmüştür. Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Akademisi Devlet Konservatuvarı’nın bale bölümünden mezun olmuştur. Orta okul ve Lise dönemlerinde de Bale ile ilgili çeşitli eğitimler almıştır. AKM çocuk balesinde 7 sene görev yapmıştır.

 

Çeşitli oyunlar da çocuk dansçı olarak boy göstermiştir. Üniversite yıllarında Modern Dans ile de ilgilenmiştir. Yine bu yıllarda bir kız grubu kurma hayali vardı. Bu hayalini Üniversite’de tanıdığı bazı arkadaşları ile gerçekleşirdi. 2006 yılında pepsi reklamlarında oynadı. 2007 yılında başlayıp 2009 yılında sona eren Hepsi 1 adlı dizide rol aldı.

 

Gülçin Ergül 2009 senesinde Hepsi grubu ile yollarını ayırdı. Bu olay uzun süre magazin gündemini oluşturdu. Bu nedenle güzel şarkıcı bir basın açıklaması yapma gereği duydu. Açıklamasında bu guruptan ayrılmasının sebebinin özel hayatı olmadığını maddi sorunlar nedeniyle ayrılmak zorunda kaldığını söylemiştir. Yeni Albüm çıkaracak olan Gülçin Ergül Yalın ve Teoman ile beraber çalışacağını açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.