Gülseren Onanç Kimdir Kaç Yaşında Mesleği Ne ?

Gülseren Onanç 1965 senesinde Mardin de dünyaya gelmiştir. Türk Siyasetçi ve İş kadınıdır. Ailesi 1969 yılında İstanbul’a göç etmiştir. Bu nedenle Gülseren Onanç Mardin de sadece 4 yaşına kadar kalmıştır. Liseyi İstanbul Çemberlitaş kız lisesi ve Bakırköy Kocasinan Lisesi’nde okumuştur. Daha sonra İstanbul Teknik Üniversitesinde okumuştur. Buradan 1987 senesinde mezun olmuştur.

 

Daha sonra bir dönem İstanbul Büyük şehir Belediyesinde çalıştıktan sonra Gülseren Onanç  Michigan State Üniversitesi’nde okumaya karar vermiştir. Bu Üniversiteden 1991 yılında mezun olmuştur. Kısa bir süre sonra Eczacıbaşı, Balsu ve Ferrero gibi önemli firmalarda çalışmıştır. Teknoloji üzerine 2000 yılında Go4 Marketing, 2003 yılında Ticket turk adlı firmaları kurmuştur.

 

Gülseren Onanç 2010 yılından itibaren siyasete de yönelmeye karar vermiştir. Aynı sene yapılan genel seçimlerde Milletvekilli adaylığını koydu. 2010 senesinde Chp parti Meclisine girdi. Burada Halkla ilişkilerden sorumlu Genel Başkan Yardımcılığına atandı. Gülseren Onanç 17 Nisan 2013 yılında CHP’deki genel başkan yardımcılığı görevinden istifa ettiğini kamuoyuna duyurdu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.