Hadise Kimdir Biyografisi Kaç Yaşında ?

Hadise Açıkgöz, 22 Ekim 1985 yılında Belçika’ da doğmuştur. Türk bir ailenin kızıdır. 2003 yılında katıldığı bir yarışmada derece almamasına rağmen dikkatleri üzerine çekmiş ve albüm teklifi almıştır. 2004 yılında “Sweat” adlı single ile müzik dünyasına adım atarak, büyük çıkış yapmıştır. 2005 yılında yeniden albüm çıkarmıştır ve bu albümdeki bazı şarkılarla adını Türkiye’ de duyurmuştur. Sanatçı Türkçe, Flemenkçe, Fransazca ve Almanca dillerini akıcı şekilde kullanabilmektedir.

 

Hadise Açıkgöz 2009 yılında, “Düm Tek Tek” şarkısıyla Eurovision’ da ülkemizi temsil ederek 4. lük getirmiştir.  Birçok albüm ve single çıkardıktan sonra en son 2012 yılında “Biz Burdayız” single çalışmasını piyasaya sürmüştür. Bir yandan televizyonun en çok izlenen ses yarışma programının birinde jüri olarak görevi almıştır.

 

Hadise Açıkgöz, özel hayatıyla da dönem dönem gündeme gelmiştir. Uzun bir süre, şarkıcı – söz yazarı Sinan Akçıl ile birlikte olan Açıkgöz daha sonra çeşitli isimlerle aşk dedikodularına karışmıştır. Şarkıcı Murat Boz ile de adı anılan güzel şarkıcı bu birlikteliği yalanlamıştır.

4 Yorum

Yorum Yapın
  1. Hadise hem fizik hem ses olarak çok farklı.Ben hemşehrim olduğu için değil objektif olarak değerlendiriyorum.bana göre türkiyenin en güzeli.ALLAH nazarlardan saklasın.

  2. hadıse sızın cok buyuk hayranınızım bütün şarkılarınızı bılıyorum 13 yaşındayım cok güzel ve tatlısınız sizi SEVİYORUM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.