Hakan Altun Nereli? Kimdir?

Hakan Altun, 13 Ağustos 1972 tarihinde İstanbul’da doğdu. Kendi adını verdiği ilk albümü “Hakan” 1998 yılında piyasaya sürülmüş, bu albümün çıkış parçası “Hani Bekleyecektin” Hakan Altun’u şöhrete kavuşturmuştur. İlk albümü ile adından sıkça söz ettirmeyi başaran Hakan Altun, albüm çalışmalarına ara vermeden 2000 yılında “Ağlamak Yok Yüreğim” isimli albümünü müzikseverlerle buluşturmuştur.

Çıkış parçası “Teklif Ediyorum” adlı parça olan 3. albümünü “Nefesimsin” 17 Mart 2002 tarihinde dinleyici ile buluşmuştur. Albümün dikkat çeken ve video klibi çekilen diğer şarkıları ise “Aşkıma Son Şarkım” ve “Nefesimsin” olmuştur. Hakan Altun’un “Bir Telefon” adlı çıkış parçası ile 22 Ekim 2003’de çıkardığı “Yaralı Bir Aşkın Öyküsü” adını taşımaktadır. “Bir Telefon” adlı çıkış parçasının ardından “Kördüğüm”, “Ayrılık Olmasaydı” ve “Fenalardayım” adlı şarkılarına klip çekti.

Bugüne kadar seslendirdiği duygusal şarkılarla “Romantik Prens” olarak adlandırılan Hakan Altun’un çıkardığı albümler sırasıyla “Hediye”, “Küstüm Aşklara”, “Aşk,Ayrılık ve Adam”, “Aklın Bende Kalmasın”, “Tercihimdir” ve son albümü “Senden Sonrası” olmuştur.

 Bir dönem Seray Sever ile yaşadığı ilişkinin ardından, Ebru Gündeş ile büyük bir aşk yaşayan Hakan Altun, bu ilişkinin bitmesiyle büyük bir üzüntü yaşamış ve Ebru Gündeş uğruna “Bu Kalp Senin İçin Atacak” adlı bir şarkı yazmıştır. Hakan Altun, 2008 yılında beyninde oluşan tümörü başarılı bir ameliyatla aldırmıştır.

Yorum

Yorum Yapın
  1. SESİ YORUMU SOSYAL YAŞANTISI ÇOK EFENDİ BİR KİŞİDİR.FAKAT BİR ZAMANLAR SEVDİĞİ BİR KİŞİ TARAFINDAN MAALESEF GEREKEN ÖZEN ONA GÖSTERİLMEDİ.BU KADAR DUYGULARA ÖNEM VEREN ŞARKILARINDA VE KONUŞMALARINDA BUNLARI YANSITAN PIRIL PIRIL BİR İNSAN.HER ZAMAN SEVEREK DİNLİYORUM.UMARIM ARADIĞI MUTLULUĞA KAVUSUR…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir