Hakan Fidan Kimdir Kaç Yaşında Evli Mi ?

Hakan Fidan ,  şuan  Milli İstihbarat Teşkilatı’ nda  müsteşardır.  Uzun yıllar boyunca  Orduda  Astsubay olarak görev  yapan Hakan Fidan ; isteği ile askerlik görevinden ayrıldı ve University of Maryland University College’de okuyarak Yönetim ve Siyasal bilimler alanında derece aldı.

 

Eğitim hayatı başarılarla geçen Hakan Fidan , öğretim gördüğü Bilkent üniversitesinde ‘’ Dış Politikada İstihbaratın Önemi ‘’ adlı bir tez yazarak masterini yaptı ve 2006 yılında ‘’ Doğrulama ‘’ adlı tezini yazarak doktorasını tamamladı. Akademik çalışmalarını devam ettirdiği yerler arasında Londra , Viyana ve Cenevreyi gösterebiliriz. Belli bir süre akademisyenlik yapmış ve sonrasında Almanya ‘ da Nato Süratli Reaksiyon Kolordusu Karargahında uzun bir süre görev aldı. 2000 yılının sonlarında Avusturalya Büyükelçiliğinde Kıdemli danışman olarak görev yaptı.

 

Başarılı bürokrat ; 2007 yılında Başbakanlık Müsteşar yardımcılığı görevine atanmıştır. Bir yıl süre sonra Uluslarası Atom Enerjisi kurulu üyesi oldu. 2009 yılında Milli istihbarat teşkilatı müsteşar yardımcısı olan Fidan Mit müsteşarının görev süresinin bitmesi ile Mit müsteşarlığına atanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.