Hakan Kutlu Kimdir Biyografisi ?

Hakan Kutlu 14 Ocak 1972 yılında Ankara ‘da dünyaya geldi. Eski futbolcudur. Şu anda Teknik direktörlük yapmaktadır. 1,83 m. Boyundadır. Profesyonel Futbolculuk kariyerine 1992 – 1993 sezonunda Ankaragücü’nde başladı. 2007 yılında bu takımda futbolu bıraktı. Kariyeri boyunca bu takımda forma giydi. Ankaragücü’nde 6 farklı başkan ile çalıştı.

 

Teknik direktörlük kariyerine 2007 – 2008 sezonunda Ankaragücü başkanı tarafından bu takımın başına getirilerek başladı.  Ankaragücü o sezon ligde 11 galibiyet, 10 beraberlik ve 13 yenilgi alarak ligi 8. Sırada bitirdi. 1 yıl sonra Hakan kutlu Denizlispor’un başına geçti. Ancak Denizlispor sezon sonunda küme düştü. Hakan kutlu da görevden ayrılarak Vestel Manisaspora geçti. Burada 4 hafta art arda yenildi. Bunun üzerine yönetimle görüşerek sözleşmesini karşılıklı olarak fesh etti.

 

Hakan Kutlu 2011’in son ayında Ankaragücü teknik direktörü olan Ziya Doğan’ın istifa etmesiyle bu takımın başına geçti. Ancak Maddi sorunlar yaşayan Ankaragücü’nün küme düşmesine engel olamadı. 2012-2013 sezonundan itibaren Mersin İdman Yurdunu çalıştırmaya başladı. 2014 yılının Mart ayında da görevinden ayrıldı. Şu anda takım çalıştırmamaktadır.  Bir süre Ailesiyle vakit geçirmek isteyen Başarılı teknik adam evli ve 2 çocuk babasıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir