Hakan Peker Kimdir? Kaç Yaşında?

5 Şubat 1961 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen Hakan Peker, üç çocuklu Peker ailesinin bir ferdidir. Funda ve Ebru adında iki kız kardeşi bulunan Hakan Peker’in bir de kendisi gibi şarkı söyleyen Zafer adında bir erkek kardeşi vardır. Deniz Erkanat ve Seyyal Taner’in dansçısı olarak sanat dünyasına merhaba diyen Hakan Peker, 1981 yılında düzenlenen Türkiye Dans Yarışması’ndan birinci olarak ayrılmasının ardından kurduğu “Hakan Peker Dans Grubu” ile Türk Resmi Televizyon Kanalı TRT’nin çeşitli eğlence programlarında ve yurtiçinde ve yurtdışında düzenlenen çeşitli konser etkinliklerinde boy gösterdi.

“Bir Efsane” adlı ilk stüdyo albümünü Nisan 1989’da çıkaran Hakan Peker, deyim yerindeyse Türk pop dünyasına da efsane gibi bir giriş yaptı. Adından söz ettirmeye başlayan Hakan Peker, albüm çalışmalarına hız kesmeden devam etti ve Mart 1990’da “Camdan Cama” adını verdiği ikinci albümünü dinleyicilerin huzuruna sundu. Hakan Peker, bu albümle istediği başarı ve şöhreti tam anlamıyla yakalamayı başardı.

1991 yılında “Peker Müzik” olarak adlandırdığı kendi plak şirketini faaliyete geçirdi. Bu plak şirketiyle kendine ait birkaç albümü sevenleriyle buluşturmanın yanı sıra, şimdilerde müzik dünyasına mâl olmuş Ali Güven, Burak Kut, Erhan Güleryüz ve Özlem Tekin gibi isimlerin de ilk albümlerini çıkararak camiaya tanıtılmasını sağlamıştır.

Son albümü 2011 yılında çıkardığı kendi adını taşıyan “Hakan Peker ” olan şarkıcının toplam 17 albümü bulunuyor. 2002 yılında Sinem Meriç adlı bir üniversite öğrencisi ile ilişki yaşayan Hakan Peker’in bu ilişkisi genç kızın hayatına son vermesi ile son buldu. Hakan Peker’in Burak adında bir oğlu vardır. Ünlü sanatçı 2012 yılında menajeri Arzu Öztoprak ile evlenmiştir.

2 Yorum

Yorum Yapın
  1. Hakan Peker’in oğlu Burak’ın annesi Mezdeke Aynur’mudur?Aynu-Hakan evlilermiydi?Hakan Peker’in Aynur’ a ve oğluna maddi desteğini hiç çekmed,ğ,ni zamanında okuduk.Fakat nedense Aynur adı Hakan Peker biyografilerinde hiç geçmemektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir