Halil Sezai Kimdir?

Halil Sezai Paracıkoğlu, 16 Ağustos 1979 tarihinde Eskişehir’de dünyaya geldi. Çok konuşulan soyadını, baba tarafının bir dönem Bulgaristan Pazarcık’ın Paracık köyünde hayatlarını sürdürmeleri dolayısıyla almıştır. Müziğe olan ilgisini, ilk bestesini 15 yaşında yaparak kanıtlamıştır. Lise eğitimini Eskişehir Atatürk Lisesi’nde tamamlayan Halil Sezai, üniversite eğitimini ise Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda tamamlamıştır.

Kendi şarkılarını yazıp besteleyen Halil Sezai, sinema ve tiyatro oyuncusu olarak da bilinmektedir. 2011 yılına imzasını atan film “İncir Reçeli” Halil Sezai’nin bir çıkış noktası olmuştur. Bu filmdeki oyunculuk perfomansı ve “İsyan” adlı şarkısı Halil Sezai’ye şöhret kapılarını ardına kadar açmıştır.

“İncir Reçeli” filminin vizyona girdiği aynı yılda “Seni Beklerken” adlı ilk stüdyo albümünü çıkarmıştır. Şarkıları ve yaptığı işlerle gerek sosyal medyada gerekse Türk basınında geniş yer bulan Halil Sezai, albüm çalışmalarına son sürat devam etmiş ve 2012 yılında “Her Neyse” adlı ikinci albümünü çıkarmıştır. Aynı yıl “Seni Beklemek” adlı üçüncü albümünü sevenleriyle buluşturan Halil Sezai’nin son albüm çalışması 2013 yapımı “Ey Aşk” adlı üçüncü albümüdür. 2012 yılında ‘En İyi Çıkış Yapan Sanatçı’ dalında Kral TV Müzik Ödülü’ne layık görülmüştür.

Halil Sezai, icra ettiği müzisyenlik ve oyunculuk dışında yapımcılığa da el atmıştır. Paracıkoğlu’nun yapımcılığını üstlendiği ve Zonguldak vilateyetine bağlı Ereğli’de çekilen Çilek filmi 2014’te vizyona girecektir. Duygu adında oyunculuk yapan bir kız kardeşi vardır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.