Hande Ataizi Kimdir?

Hande Ataizi, 2 Eylül 1973’de Bursa’da dünyaya gelmiştir. Mimar olan babası ile Uludağ Üniversitesi’de profesör olan annesi, Hande Ataizi henüz üç yaşındayken yollarını ayırmıştır. Bu ayrılığın ardından Hande Ataizi’nin annesi bir inşaat mühendisi olan Hadi Çelen ile dünya evine girmiş ve bu evlilikten Sinan adında bir oğlu olmuştur. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da alan Hande Ataizi üniversite eğitimini İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’nde tamamlamıştır.

1996 yılında vizyona giren Halil Ergün’ün de yer aldığı “Mum Kokulu Kadınlar” filmi, Hande Ataizi’nin filmde sergilediği etkili oyunculuk ona yalnızca şöhreti değil, “En İyi Kadın Oyuncu” dalında Altın Portakal Ödülü’nü de beraberinde getirmiştir. Bu filmle adı duyulan Hande Ataizi’nin Cem Davran ile başrolü paylaştığı 1998 dizisi “Ruhsar”, Hande Ataizi’nin şöhretine şöhret katmıştır. 2001 yılında sona eren bu dizi projesinin ardından 2002 yılında yine Cem Davran ile birlikte Kanal D ekranlarında yayınlanan “İki Kere Kiki” adlı bir talk-show programının sunuculuğunu yapmıştır. Programa konuk olarak gelen Sevda Demirel’e Hande Ataizi’nin yayın esnasında attığı tokat, magazin gündemine bomba gibi düşmüştür.

2004 yılında Nurgül Yeşilçay’ın da yer aldığı ATV’de yayınlanan ve çekimleri Bursa’da yapılan “Melekler Adası” adlı dizide “Zinnur” karakterine hayat vermiştir. 2006 yılında adının bütünleştiği Cem Davran ile “Bunu Yayında Söyle” adlı bir başka TV programında sunuculuk yapmıştır. Bir dönem TNT’de yayınlanan İzdivaç programlarının da sunuculuğunu üstlenen Hande Ataizi, 2012 yılında usta isim Seyfi Dursunoğlu’nun da yer aldığı “Benzemez Kimse Sana” adlı yarışmada jüri üyeliği yapmıştır.

Yaptığı evlilikler ile de magazin gündemini meşgul eden Hande Ataizi, 2004 yılında Fethi Pekin ile yaptığı evlilik, sadece 24 saat sürmüştür. Çok konuşulan bu evliliğin ardından 2012 yılında Amerikalı Benjamin Harvey ile dünya evine girmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.