Hande Soral Kimdir Kaç Yaşında ?

2 Ekim 1987 yılında Bursa’nın İnegöl ilçesinde dünyaya gelen Hande Soral, Turgutalp Anadolu Lisesi’nde okumuştur. İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikoloji bölümünü bitirmiştir. Tolga Çevik’in tek kişilik oyunu Komedi Dükkanı’nda sahneye konuk oyuncu olarak çıktıktan sonra cast ajansı yetkililerinin dikkatini çekmiş ve bu sayede keşfedilmiştir.

 

2008 yılında  Kanal D’nin Küçük Kadınlar adlı dizisi ile oyunculuk kariyerine başlayan Hande Soral, bu dizi sayesinde geniş kitleler tarafından tanınmış ve beğeni toplamıştır. Canlandırdığı Armağan karakteri dizideki 5 kız kardeşten asi ruhlu ve hakkını arayan tavrıyla öne çıkan bir tiplemedir.

 

Ayla Algan’ın Plato Film Okulu’nda oyunculuk eğitimi almış olan Hande Soral, kendisi gibi oyuncu Okan Yalabık’la nişanlanmış ve bu ilişki sayesinde medyada çok sık konuşulmuştur. Başrolünde Rojda Demirer’in yer aldığı Alev Alev dizisinde de yer alan oyuncu, bu dizideki müstehcen sahnelerle magazin basınında sık sık yer almıştır. Son dönemde başrollerini Fahriye Evcen ve Burak Özçivit’in paylaştığı Çalıkuşu dizisinde Azelya karakteriyle beğeni toplamaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir