Hüseyin Avni Danyal Kimdir Kaç Yaşında ?

1985 Trabzon doğumlu dizi ve tiyatro oyuncusu Hüseyin Avni danyal, dokuz eylül üniversitesi güzel sanatlar fakültesi tiyatro oyunculuğu bölümü mezunudur. Bir süre Ankara devlet tiyatrosunda görev aldıktan sonra 1988-94 yılları arasında bursa devlet tiyatrosunda sergilenen oyunlarda başarılı rollerde yer aldı. Ünlü tiyatrocu, 2001 yılında sanat kurumu en iyi erkek oyuncu ödülünü almıştır.

 

Birçok dizi, sinema filmi ve tiyatro oyunlarında başarılı rollerde yer alan Hüseyin Avni danyal, özellikle kurtlar vadisi dizisinde rol aldığı “yalçın bulut” karakteriyle milyonların hafızasına kazanmıştır. Dizide başlarda bir medya patronunun kötü ve gizli işlerini yürütmekle yükümlü bir adamı canlandırırken sonraları başarılı bir şekilde daha cana yakın bir role bürünmeyi başarmıştır.

 

Kurtlar vadisindeki kötü adam karakteriyle kariyerinin doruğuna ulaşmayı başaran Hüseyin Avni danyal, izleyicinin zihninde yalçın bulut ismiyle kazınmıştır. Oyuncu, bu kadar popüler bir diziden ayrıldıktan sonra ‘öyle bir geçer zamanki dizinde rol almış ve ardından TRT1’de yayınlanan zengin kız fakir oğlan dizisinde kemal bey karakterini başarıyla canlandırmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir