Hüseyin Aygün Kimdir ?

Hüseyin Aygün ,  Dersim de  1970 yılında doğmuş  Alevi ve Zaza bir politikacıdır.  Yüksek eğitimine Ankara üniversinde  hukuk fakültesi ile başladı.  Eğitim süresi  bitirdikten sonra , Serbest avukatlık yapmaya başladı.  Aynı zamanda yazarlık yapan Hüseyin Aygün , 3 kitap yazmıştır.

 

İnsan haklarını inceleme  komisyonu üyesidir.  12 Ağustos  2012 tarihinde PKK tarafından  kaçırıldığı öne sürülmüş   ve  gündemin en önemli konusunu oluşturmuştur. İki gün sonra  Serbest bırakıldığında , yaptığı açıklamaları ile , partilileri dahil bir çok kişiyi şaşırtmıştır. Özgeçmişini belirtirken , ilgilendiği en önemli konuların  Dersim katliamı ve Dersime ait tüm sorunlar  olduğunu vurgulamıştır.

 

Günümüz de halen  Cumhuriyet Halk Partisinde Tunceliden katılmış millet vekilidir. Dersime dair bir çok faaliyet gerçekleştiren Hüseyin Aygün ,  3 kitap yayınlamıştır. Kitaplarından birisi Zazaca ile yazılmıştır.  Evli ve 3 çocuk babası olan Hüseyin Aygün , kendine ait özgeçmişini okumak istiyorsanız , internetten faydalanabilirsiniz ve dersim adına yapmış olduğu diğer tüm  faaliyetlerinide  ayrıntılı olarak görebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.