İbrahim Çelikkol Kimdir? Kaç Yaşında? Sevgilisi Kim?

Türk dizi ve sinema oyuncusu İbrahim Çelikkol, 14 Şubat 1982 tarihinde İzmit’te dünyaya gelmiştir. Kariyerine modellik ve mankenlik yaparak adım atan Çelikkol, bir dönem basketbol oyunculuğu da yapmıştır. Basketbol yıllarında lige çıkmış ve genç milli takımında yer almıştır. Ardından oyunculuk yapmak için kolları sıvayan Çelikkol, bu alanda eğitim almaya karar vermiştir. Osman Sınav’la tanışması ise hayatının dönüm noktası olmuştur.

 

Osman Sınav’ın yönetmenliğini yaptığı Pars: Narkoterör filminde canlandırdığı Komiser Şamil Baturay karakteriyle büyük başarı elde etmiş ve hafızalara kazınmıştır. Ardından oyunculuk kariyerine dizilerde devam etmeye karar vermiştir. MAT, Karadağlar ve Keskin Bıçak gibi iddialı yapımlarda yer alan İbrahim Çelikkol, böylece adından fazlasıyla söz ettirmiştir. 2012 yılında ekranlara veda eden İffet dizisinde Cemil karakterini canlandıran İbrahim Çelikkol, başarollerini Özgü Namal’la paylaştığı Merhamet dizisinde de Fırat Kazan karakterine hayat vermiştir.

 

İbrahim Çelikkol, 16 Şubat 2012 tarihinde vizyona giren ve Fatih Sultan Mehmet’in İstanbul’u fethini konu alan Fetih:1453 filminde Ulubatlı Hasan karakterini canlandırmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.