İlhan Şeşen Kaç Yaşında? Kimdir?

18 Haziran 1948 tarihinde Manisa’da doğmuştur. Hukuk Fakültesi mezunu olan Şeşen, belli bir süre avukat olarak görev yaptıktan sonra kariyerine müzik doğrultusunda devam etme kararı aldı ve 1983 yılında akrabaları Burhan Şeşen ve Gökhan Şeşen ile ‘Grup Gündoğarken’ adında bir müzik grubu kurdu. Ülke çapında büyük ilgi gören bu grup, ülkemizi Mısır ve Malezya gibi ülkelerde temsil etti.

17 Kasım 1986 tarihinde ‘Bir Yaz Daha Bitiyor’ adını verdikleri ilk albümlerini çıkaran grubun en bilinen albümleri ‘Ankaradan Abim Geldi’ ve ‘İstanbul Atina İstanbul’dur. 1994 yılında gruptan ayrı olarak ‘Aşk Haklı’ adlı ilk solo albümünü çıkarttı. 2002 yılında çıkardığı ‘Neler Oluyor Bize’ adlı albüm müzikseverler tarafından büyük ilgi gördü ve aynı dönemde devlet televizyonunda yayınlanan ‘Mühürlü Güller’ adlı dizide oynayarak oyuncu kişiliğinin gücünü de sergilemiş oldu.

ATV ekranlarında 2004 yılında yayınlanan Sanem Çelik, Halit Ergenç ve Nejat İşler gibi isimlerin de oynadığı dram dizisi Aliye’de ‘Feyyaz’ adlı karaktere hayat veren İlhan Şeşen, bu başarılı projenin ardından,  2007’de Kanal D’de yayınlanan ve büyük bir hayran kitlesi olan dizi ‘Annem’de Vahide Gördüm ile hayranlarının karşısına çıktı.

Bir ara usta oyuncu Sumru Yavrucuk ile aşk yaşayan İlhan Şeşen, iki çocuk babasıdır.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir