İlkay Durmuş Kimdir ?

İlkay Durmuş , 1 Mayıs  1994 yılında Almaya / Sttutgart ‘ da doğmuş bir futbolcudur. Genç yaşına rağmen  yetenekleri ile göz alıcı hamleler yapan  İlkay Durmuş kısa süre içerisinde futbol kariyerini  geliştirmeye başlamıştır.  Maddi durumlar nedeni ile  Almaya’ ya göç eden bir Türk ailenin çocuğu olan  İlkay  Durmuş , futbol hayatına ilk olarak  Almanya / Sttutgart’da ki klüpler ile başlamıştır.

 

Defansın solunda  oynayan futbolcu  2010 –  2011 sezonu arasında   kayda değer sayıda gol atarak , daha iyi bir klübe alınmasına vesile olmuştur. İlkay Durmuş  bundan sonra Türk takımlarında oynamak istemiş ve Gençlerbirliği  takımı ile  2012 yılında  4 yıl süreli bir anlaşmaya imza atmıştır.

 

Genç oyuncu  Gençlerbirliği takımına geldiği için çok mutlu olduğunu  ve klüb başkanı  İlhan Cavcavın  genç yetenekleri  Türk futboluna kazandırdığı için kendisine teşekkür ettiğini , Takımı   için elinden geleni yapacağını ve çok çalışarak  A milli takımda  yer almak istediğini de dile getirmiştir.  Şimdi ise  İlkay Durmuş Antalya sporda oynamaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir