İlker Aksum Kimdir ? Kaç Yaşında ?

Oyun Atölyesi kapsamında tiyatro oyunculuğu yapan İlker Aksum; Sefiller, Macbeth, Güzel ve Çirkin, Hamlet gibi tiyatro oyunlarında başarıyla rol almıştır.

 

30 Kasım 1971 Isparta doğumlu olan ünlü oyuncu İlker Aksum; Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı’ndan 1993 yılında mezun olmuştur. İstanbul Şehir Tiyatroları’nda bir yıl kadar çalışmış okul arkadaşı Devin Özgün Çınar’ın isteği üzerine Sır Dosyası isimli dizide bir bölüm oynamıştır. Bu dizi sayesinde Taylan Biladerler ile tanışan İlker Aksum Çarli isimli ünlü TV dizisinde Afakan Dayı rolü ile ekranlarımıza konuk olmuştur.

 

Televizyonda Birimiz İkimiz İçin isimli yarışma programının sunuculuğunu yapmış, Küçük Kıyamet isimli sinema filmindeki başarılı performansı ile 28. Siyad Türk Sineması Ödülleri’nde ‘’En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Ödülü’nün’’ sahibi olmuştur.

 

Engin Günaydın, Binnur Kaya, Emre Karayel ve Timuçin Esen gibi ünlü isimlerle çok eski arkadaş olan İlker Aksum; Yabancı Damat isimli dizide Antep’li bir baklavacıyı, Karayılan’da ise Antep’i işgal eden bir Fransız komutanı başarıyla canlandırmıştır.

 

Meslektaşı Belgin Erdoğan ile olan evliliğini 2012 yılında sonlandıran İlker Aksum, Kötü Yol dizisinin ardından STAR TV ekranlarında yayınlanan 20 Dakika isimli dizide güzel oyuncu Tuba Büyüküstün ile birlikte başrolü paylaşmış ve Mutlu Aile Defteri isimli sinema projesinde birçok ünlü oyuncu ile birlikte rol almıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir