İntizar Kimdir Kaç Yaşında Nereli ?

Ünlü türkücü intizar, asker bir babanın kızı olarak 1974 yılında Tunceli’de dünyaya gelmiştir. Babasının asker olmasından dolayı sürekli yer değiştiren aile, önce Manisa daha sonra İzmir’de ikamet etmiş ve yıllardır da İzmir’de yaşamaktadır. Okulda arkadaşları ve öğretmenleri ve komşuları tarafından sesi çok beğenilen sanatçı, Sibel Can’ın konserinde keşfedilmesinin ardından müzik dünyasına hızlı bir giriş yapmış ve hızla ilerlemiştir.

 

16 yaşından beri beste yapan intizar, okul parasını çıkarmak için şarkı söylerken bir gün Sibel Can’ın konserine arkadaşlarının zorlamasıyla götürülür. Konserdeki performansı ferdi Tayfur’un dikkatini çeker ve sanatçıya profesyonel olarak şarkı söyleme imkânı verir.

 

Atatürk üniversitesi ağrı eğitim fakültesi mezunu intizar, gitar ve saz çalmaktadır. Keşfedildiği andan itibaren 6 albüm yapan sanatçı, çoğu albümündeki parçaları kendisi bestelemiştir. Sanatçının gelincik, gece nemi, aldanırım gibi albümleri vardır. Ihlamurlar altında isimli son albümündeki 9 parça ünlü türkücüye aittir. Sanatçı 2013 yılında Erol Köse’nin “ intizar eşcinsel” iddiaları sebebiyle oldukça zor zamanlar yaşamıştır. Bu iddialar sebebiyle ikili uzun süre medyayı meşgul etmiştir.

6 Yorum

Yorum Yapın
  1. Nasil yani simdi intizar hanim 67 yaśindami! Olacak śey degil gûl Gibi hanimefendi
    Kadin hala 20 yaśinda Gibi tutuyor kendini

  2. keşke benim eşim olsa yaşımızda aşşağı yukarı denk geliyor bende 1967 liyim intizar olsun 74 yaşında olsun (ayrıca intizar ARAPCA) beklemek demektir intizarım canım ne dersin olabilirmiyiz …?

  3. Geri zekalılar zaaten 1974 yazmış o 1947 okuyan salak doktora git. Gözlüklerinin numarasını değiştirsin canın sıkılırsa yaz mail adresim aşşada

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.