Işın Karaca Kimdir?

7 Mart 1973’de İngiltere’nin başkenti Londra’da, Büyükkaraca ailesinin ilk çocukları olarak dünyaya geldi. Tam adı Işın Funda Büyükkaraca’dır. Babası emlak danışmanı, annesi ise restoran işletmecisidir. Londra IV King Edward Okulu’nda aldığı tiyatro eğitiminin yanı sıra müzik eğitimi de aldı.

Müzik kariyeri Panik Atak adlı grupla başladı ancak grup kısa sürede dağıldı. Yıldız Tilbe, Hülya Avşar ve Sezen Aksu gibi sanatçıların vokalistliğini yapan Işın Karaca, “Anadilim Aşk” adlı ilk albümünü 2001 yılında çıkarmıştır. Işın Karaca’nın bu ilk albümünde yer alan şarkıların çoğunun Sezen Aksu’ya ait olması, müzikseverlerin dikkatini çekti. Albümün çıkış parçası “Tutunamadım” ile ünlüler camiasına katılmayı başardı. İlk albümünün büyük ses getirmesinin ardından albüm çalışmalarına hız kesmeden devam eden Karaca, 2004 yılında “İçinde Aşk Var” adlı ikinci stüdyo albümünü çıkardı.

Işın Karaca albüm serisine, 2006 yılında çıkardığı “Başka 33/3”, 2009 yapımı “Uyanış” ve 2010 yılında piyasaya sürdüğü son albümü “Arabesque” ile devam etti.

 19 yaşında evlenen ve bu evlilikten Erda Kıvanç adında bir oğlu olan Işın Karaca, biten bu evliliğin ardından sanat yönetmeni Sedat Doğan ile 2011 yılında evlenmiş ve aynı yıl “Sasha Mia” adını verdiği bir kız çocuğu dünyaya getirdi. Ancak bu evlilik de ihanet gerekçesiyle 6 Kasım 2013 tarihinde sona erdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.