İsmail YK Kaç Yaşında? Nereli?

İsmail YK, 5 Temmuz 1978 tarihinde Almanya’nın Hamm şehrinde beş çocuklu Yurtseven ailesinin en küçük oğulları olarak doğdu. Tam adı İsmail Yurtseven’dir. Gitar ve bağlama çalmayı 5 yaşında öğrenen İsmail YK, müziğe olan ilgisini çok küçük yaşlarda çevresine fark ettirmeyi başardı. Grup Yurtseven Kardeşler adı altında sahnelere merhaba dediğinde İsmail YK henüz 13 yaşındaydı.

8 Mayıs 2004 tarihinde çıkardığı “Şappur Şuppur” adlı albümü ile dikkatleri üzerine çekmeyi başaran İsmail YK, bu ilk albümü ile bir milyon gibi büyük bir satış rakamına ulaşmayı başardı ve o yıl en çok satılan albümler listesine girdi. Bu albümünün ardından 8 Mayıs 2006’da “Bombabomba.com” adlı ikinci albümünü çıkardı. Albümün çıkış parçası “Bombabomba.com” adlı şarkının yanı sıra “Allah Belanı Versin” adlı şarkı da İsmail YK hayranları tarafından büyük ilgi gördü ve çok konuşuldu. “Allah Belanı Versin” adlı şarkısına klip çektikten kısa bir süre sonra İsmail YK, kısmi yüz felci geçirmiştir.

15 Mayıs 2008 tarihinde “Bas Gaza” adlı üçüncü stüdyo albümünü çıkardı. “Bombabomba.com” adlı şarkısı ile o zamanların bir numaralı gündemi olan arkadaşlık sitelerine atıfta bulunan İsmail YK bu tavrını 19 Kasım 2009 tarihinde çıkardığı “Haydi Bastır” adlı albümünün çıkış parçası “Facebook” ile sürdürmüştür. 9 Haziran 2011’de “Psikopat” adlı albümüyle sevenlerine merhaba diyen İsmail YK’nın son albümü 7 Aralık 2012 tarihinde piyasaya sürdüğü “Metropol” adlı albümüdür.

Müzik kariyerinin yanı sıra bir yoğurt firması ve hastanenin reklam yüzü de olan İsmail YK’nın çok sayıda ödülü bulunuyor.

7 Yorum

Yorum Yapın
  1. Ismayi isallah seni bida gorurum seni ozaman gordumde dilim tutulmustu resim cekindimizde ama bida seni gorursem sana bisey soylucem …………

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.