Jennifer Aniston Kimdir?

11 Şubat 1969 tarihinde Amerika’nın Kaliforniya eyaletinde dünyaya geldi. Tam adı Jennifer Joanna Aniston’dur. Çocukluğu Amerika’nın başkenti New York’ta geçmiştir. Annesi ve babası oyuncu olan Jennifer, oyunculuk camiasına küçük yaşlarda girdi ve 12 yaşında oyunculuk eğitimi almaya başladı. Oyuncu olmadan önce telesekreterlikten, garsonluğa kadar birçok değişik mesleklerde görev yapmıştır.

1990 yılında “Ferris Bueller” adlı dizi ve “Camp Cucamonga” adlı bir filmle profesyonel anlamda televizyon ekranlarında ve beyaz perdede boy gösteren Jennifer Aniston, 1994 yılında yayınlanmaya başlayan ve 10 yıl boyunca devam eden “Friends” adlı diziyle büyük bir çıkış yakaladı. Bu dizide canlandırdığı Rachael Green karakteriyle oyunculuğunu birçok kesime beğendirmeyi başarmış ve Altın Küre ile Emmy Ödülü’ne layık görülmüştür.

Dünyaca ünlü aktör Brad Pitt ile olan evliliği 5 yıl sürmüştür. Ünlü iş dergisi Forbes tarafından 2007 yılında en zengin 10. ünlü ilan edilmiştir. Yer aldığı sosyal sorumluluk projeleriyle de adından söz ettiren Aniston’un Meksika’da işlettiği bir kimsesizler yurdu bulunmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir