Jessica Alba Kimdir?

28 Nisan 1981 tarihinde Amerika’nın Kaliforniya eylatinde dünyaya geldi. Tam adı Jessica Marie Alba, 17 yaşına gelinceye kadar erkek kardeşi Joshua Alba ile beraber büyük anne ve büyük babasının yanında kaldı. Çocukluk döneminde akciğerlerinin iflas etmesinden, zatürreye kadar ciddi rahatsızlıklar atlattı.

Jessica Alba’nın oyunculuğa olan ilgisi 5 yaşındayken keşfedildi ve kayıt yaptırdığı oyunculuk ajansı aracılığı ile ilk oyunculuk deneyimini 13 yaşında yaşadı. Alba’nın oyunculuk kariyerinde büyük bir yere sahip olan film 1994 yapımıydı ve “Camp Nowhere” adını taşıyordu. Filmdeki performansıyla dikkat toplayan Jessica Alba, aynı yıl dünyanın en büyük oyun konsolu firması olan Nintendo’nun reklam yüzü oldu. 1998 yılına kadar çeşitli dizilerde küçük roller aldı.

1999 yılında vizyona giren “Gerçek Öpücük” adlı filmle Jesica Alba oyunculuk yolunda büyük bir çıkış yakaladı ve şöhret basamaklarını hızla tırmanmaya başladı. Ertesi yıl çekilen “Kara Melek” adlı dizinin başrol oyuncusu Jesica Alba idi. Bu projedeki performansı Alba’ya o yıl, en iyi kadın televizyon oyuncusu ödülünü getirdi.

2003 yılında “Honey”, 2005 yılında “Fantastik Dörtlü” ve “Günah Şehri” adlı filmlerle adından sıkça söz ettirdi. 2006 yılında Playboy dergisi kendisinden izin almadan bir fotoğrafını derginin kapak fotoğrafı yapınca Alba, derginin sahibi Hugh Hefner ile davalık oldu. Ancak daha sonra Hugh Hefner, Jesica Alba adına 2 yardım derneğine bağış yapınca Jesica Alba davayı geri çekti.

Jesica Alba, “Fantastik Dörtlü” adlı filmin çekimleri esnasında tanıştığı Cash Warren ile 2008 yılında dünya evine girmiştir. Ünlü oyuncu iki kız çocuğu annesidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.