Jim Carrey Kaç Yaşında? Hayatı?

Gerçek adı James Eugene Carrey olan Jim Carrey, 17 Ocak 1962 tarihinde Kanada’nın Ontario eyaletinde doğdu. Oyunculuk kariyeri 1970 yılında çeşitli dizilerde aldığı ufak rollerle başladı. 1993’lü yıllara damgasını vuran televizyon programı “In Living Color” ile büyük bir çıkış yakaladı. Tiyatral yeteneği keşfedilince 1994 filmi “Hayvan Dedektifi” ile ekranlardan beyaz perdeye transfer oldu.

1994 yılında vizyona giren ve o yıllarda tüm dünyayı etkisi altına alan “Maske” filminde Cameron Diaz ile başrolleri paylaştı. Komedi projelerinin vazgeçilmez ismi olmayı başaran Jim Carrey, “The Truman Show” ve “Eternal Sunshine of the Spotless Mind” gibi dram filmlerinde de rol alarak sinemaseverleri şaşırttı ve performansıyla göz doldurdu.

Birden fazla Altın Küre ve MTV ödüllerinin sahibi olan Jim Carrey yalnızca oyunculukla yetinmemiş; seslendirme, senaristlik ve yapımcılık gibi meslek dallarında da kendini göstermiştir.

1987 yılında Melissa Womer ile hayatını birleştirdi Jane Erin adını verdiği bir oğlu oldu. Fakat bu evlilik 8 yılın ardından son buldu ve 1995 yılında boşandılar. Boşanmanın üzerinden bir yıl geçtikten sonra ise Jim Carrey, Lauren Holly ile dünya evine girdi ancak bu evlilikte de aradığı mutluluğu bulamayan Carrey’nin bu evliliği fazla uzun sürmedi ve bir yıl sonra yani 1997 yılında Jim Carrey & Lauren Holley çifti boşandılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.