Juan Manuel Vargas Kimdir Hangi Takımlarda Oynadı Kaç Yaşında ?

Joan Manuel Vargas ,  İspanyolların adlandırma gümrüğünde kullanlan bu isim  içerisinde   baba soyası  “ Vargas “   ikinci olarak da  anne soyadı    “ RISCO “ olarak kullanılır.    Tam ismi ile  Juan Manuel Vargas Risco   5 ekim  1983 tarihinde  Peru / Lima’ da  dünyaya  gelmiş bir futbolcudur. Günümüz de   İtalya’nın Fierentina takımında  yer alan ünlü futbolcu , sol bek ve sol açık mevkisinde  yer almaktadır.

 

Ünlü oyuncu Joan Manuel  Vargas Risco , daha çok   hücum  ve desansif  kalabilme yönünde gösterdiği azim ile  gözleri üzerine çekmektedir. Aynı zamanda  iyi bir futbolcu olduğu  için yaşına  rağmen  uzun süreden beri Peru  Milli  takımında da mevki  bulmaktadır.  Bununla birlikte  takımın kaptanıdır.

 

Takma  adı  sevenleri  karşısında  Jardo olarak bilinen  Juan Manuel  Vargas Risco  , hakkında sözleşmesi  bittiği   2010 /  2011  yılında  birçok  kişi tarafından  farklı takımlara gideceği dedikodusu yayılmıştır. Asılsız  çıkan bu  iddialar sonucunda ünlü futbolcu yine kendi  takımı  olan  Fiorentina’da  oynamaya devam etmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir