Jude Law Kimdir? Kaç Yaşında?

29 Aralık 1972 tarihinde İngiltere’nin başkenti Londra’da dünyaya gelen David Jude Heyworth Law, öğretmen çocuğudur. Jude Law’ın tiyatro ile tanışması 12 yaşında katıldığı Ulusal Gençlik Müzik Sahnesi’nde oldu. Burada tiyatro eğitimi aldı. İlk tecrübesi “The Tailor of Gloucester ” adlı televizyon dizisi ile oldu. Bu dizide “Sam” adlı bir karakteri canlandırdıktan sonra 1990 yılında “Families” adlı bir dizide boy gösterdi. Drama kategorisindeki 1994 filmi “Shopping” Jude Law’ın dikkatleri üzerine çekmeye başladığı film niteliğindedir.

1999 yılında gösterime giren “Yetenekli Bay Ripley” filminde “Dickie Greenleaf” adında bir karaktere hayat veren Jude Law, bu filmdeki performansı ile Akademi Ödülleri’nin en iyi yardımcı erkek oyuncu dalında aday gösterildi. 2003 yılında vizyona giren “Cold Mountain” adlı filmin başrolünü ise Oscar ödüllü oyuncu Nicole Kidman ile paylaştı ve yine Akademi Ödülleri’nin en iyi erkek oyuncu dalında aday gösterildi.

Jude Law’ın oyunculuk kariyerinin dönüm noktası olan “Shopping” adlı filmin çekimlerinde tanıştığı Sadie Frost ile 1997 yılında hayatını birleştirdi ve bu evliliğinden üç çocuğu dünyaya geldi. Ancak çift şiddetli geçimsizlik nedeniyle 2003 yılında boşandı. Sorunlu biten evliliğinin ardından 2004 filmi “Alfie” Jude Law’ın, Sienna Miller ile tanışmasına ön ayak oldu. Nişanlanarak evlilik yolunda ilk adımı atan çift, daha sonra Jude Law’ın çocuklarının bakıcısıyla yakınlaştığı iddialarının ayyuka çıkması nedeniyle ayrıldı. Fakat bir süre sonra tekrar bir araya gelen çiftin çatırdayan ilişkileri, bu kez de Sienna Miller’in adının oyuncu Daniel Craig ile anılmasıyla tekrar sona erdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.