Judocu Ebru Şahin Altın Madalya Kazandı ?

EBRU ŞAHİN ; Mersin Üniversitesi Spor Salonunda yapılan müsabakalarda gösterdiği büyük başarılarla tanınmış milli judocudur.

 

 

Balıkesir Üniversitesi Beden eğitim ve Spor Yüksekokulu ( BESYO ) öğrencisi olan Şahin , grdiği yarışmaların çoğunu başarıyla bitirmiştir. Avrupa ‘ da üçüncü Dünyada ise 7 inci olan Şahin ; ilk başarısını Nisan ayında Macaristan ‘ da Avrupa Judo Şampiyonası kapsamında gerçekleştirilen müsabakada bronz madalyasını sahiplenmiştir. Mersinde 17. Akdeniz oyunları kapsamında gerçekleştirilen Müsabakaların ilk gününde 48 kiloda olan Ebru Şahin , bir hayli çekişmeli geçen final müsabakasında İtalyan milli judocu olan Valentina Moscatt ile karşı karşıya gelmiştir. Profesyonel judocu , müsabaka biitminde wazaari ( 7 puan ) puanıyla alt ederek altın madalyayı ülkesine kazandırmıştır. Ebru Şahin ; Galatasaray ve milli takımdaki antrenörleri kadar kendisini yetiştiren hocalarının oldukça büyük bir etkisi olduğunu belirtti.

 

Ebru Şahin ; Bu başarıların onu daha da çalışmaya daha büyük başarılara imza atma istediğine ittiğini ve hedefinin  dünya şampiyonluğu olduğunu belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.