Julian Draxler Kimdir Kaç Yaşında ?

Julian Draxler 20 Eylül 1993 yılında Almanya’nın Gladbeck kentinde doğmuştur. Futbola doğduğu kentin takımı olan BV Rentfort kulübünde başlamıştır. Julian draxler 8 yaşında Schalke 04 yetkililerin dikkatini çekmiştir. Gelecek vaat ediği düşünülerek bu takımın alt yapısına getirilmiştir. Schalke 04 takımının bütün yaş gruplarında oynamıştır. Profesyönel futbol kariyerine de bu takımda başlamıştır. Bundesliga liginde Schake 04 formasıyla ilk kez 15 Ocak 2011 tarihinde Hamburg karşısında oynayarak çıkmıştır. Böylece Schalke 04 takımının Bundesliga’da forma giyen en genç futbolcusu olmuştur.

 

Aradan 3 gün geçtikten sonra kendisini 3 yıllığına Schalke 04 takımına bağlayan sözleşmeyi imzalamıştır. Bundesliga ‘da ilk golünü 1 Nisan 2011 ‘de FC Saunt Pauli deplasmanında atmıştır. Yine Nuri Şahinden sonra Bundesliga’da gol atan en genç 2. Futbolcu olmuştur.

 

Julian Draxler Schalke 04 ile olan sözleşmesini 2016 yılına kadar uzatmıştır. Draxler Almanya milli takımı teknik direktörü Joachim Löw tarafından ilk kez milli takıma çağrılmıştır. Almanya – İsviçre maçının 2. Yarısında oyuna girerek ilk defa milli formayı giymiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir