Justin Timberlake Kimdir? Boyu Kaç ?

31 Ocak 1981’de Amerika’nın Tennessee eyaletinde dünyaya geldi. Tam adı Justin Randall Timberlake olan ünlü sanatçının annesi ve babası kendisi henüz üç yaşındayken yollarını ayırdı. Babasının ikinci evliliğinden olan iki üvey kardeşi vardır. Justin Timberlake, henüz 11 yaşındayken katıldığı iki çocuk programı ile ekranlara merhaba dedi.

97 yılında Amerikalı bir iş adamı tarafından kurulan pop müzik grubu N Sync’nin solisti olarak ünlüler kervanına katıldı. Grup o yıllarda fırtına gibi eserken faaliyetlerine ara verince Justin Timberlake, 2002 yılında “Justified” adını verdiği ilk solo albümünü çıkardı. Bu albüm Justin’e 2004 yılında iki Grammy ödülü getirdi. İlk albümünün yoğun ilgi görmesinin ardından 2006 yılında 14 şarkıdan oluşan “FutureSex/LoveSounds” adlı  ikinci albümünü çıkardı. Timberlake, 7 yıl aradan sonra 2013 yılında “The 20/20 Experience” adlı üçüncü stüdyo albümünü müzik piyasasına sundu. Müziğe ara verdiği dönemde oyunculuk kariyerini geliştiren Timberlake, bu süreçte birçok filmde başrol oynadı.

Müzik ve oyunculuğun yanı sıra farklı sektörlere de yatırım yapan Justin Timberlake’in iki restoranı, bir müzik şirketi bir de moda şirketi bulunmaktadır. Alışveriş yapmayı ve basketbol oynamayı çok seven Timbelake’in arabalara olan tutkusu da dikkatlerden kaçmıyor.

1999 yılında kendisi gibi dünyaca tanınan ve çok sayıda hayran kitlesi olan Britney Spears ile magazin dünyası tarafından çok konuşulan bir ilişkiye başladı. Ancak bu ilişki üç yıl sonunda bitti. Bu ilişkinin ardından 2003 yılında tanıştığı Cameron Diaz ile yeni bir ilişkiye yelken açan Timberlake’in bu ilişkisi de üç yıl sürdü. 2007 yılında Amerikalı oyuncu Jessica Biel ile tanışan Justin, 19 Ekim 2012 tarihinde Biel ile hayatını birleştirdi.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir