Kate Moss Kimdir Kaç Yaşında ?

1990’lı yılların en güzel yüzü olan Kate Moss, 1975 yılında doğdu. Uzun boyu ve zayıflığıyla tanınan güzel model, moda dünyasına küçük yaşlarda ilk adımını attı. 15 yaşında bir defilenin ardından girdiği içki koması ve içkiye olan bağımlılığı nedeniyle zor zamanlar geçirdi.

 

Uluslararası bir moda simgesi olan Kate Moss, birçok derginin seçimiyle dünyanın en seksi kadınlarından biri olarak seçildi. 14 yaşındayken Storm Model Management’ın kurucusu tarafından keşfedilen Moss,  moda dünyasına emin adımlarla adım atmaya başlamıştı.

 

Kate Moss, 90’lı yıllarda dönemin ünlü süper modelleri cindy crawford gibi birçok isimden tarz ve görünüm olarak ayrı olduğu için anti-supermodel olarak anıldı. Moss, o dönemde uyuşturucu kullanmaya başladı ve İspanya’da aldığı fazla miktardaki kokain yüzünden uyuşturucu komasına girdi ve bir süre tedavi altına alındı. 2005 yılında ünlü modelin kokain kullanırken çekilmiş resminin medyaya sızdırılması sebebiyle Moss ile çalışan firmalar bir bir anlaşmalarını fesh etti. Ancak modelin yakın arkadaşlarının destekleriyle H&M ile anlaşan Moss’a burberry gibi önemli firmalardan teklif yağdı.

Yorum

Yorum Yapın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir